UWAGA, JEST TO WERSJA BETA, NIEKTÓRE FUNKCJE MOGĄ NIE DZIAŁAC POPRAWNIE

start

login hasło
zapomniałem hasła

automoto

erotyka

imprezka

komputery

natura

pozostałe

reklama

rysunkowe

sławni

sport

święta

z życia

zwierzęta

Admont » Południowo Wschodnia Austria » Austria
Admont to austriackie miasto o populacji ponad 2. tysiące mieszkańców położone w Styrii, w Alpach Wapiennych znanych także pod nazwą
 Admont to austriackie miasto o populacji ponad 2. tysiące mieszkańców położone w Styrii, w Alpach Wapiennych znanych także pod nazwą "Gesäuse". Miasto zostało założone w 1074 roku przez opactwo benedyktyńskie. W mieście znajduje się kościół z 1869 roku, największa na świecie późnobarokowa biblioteka przyklasztorna wybudowana w 1774 roku z rzeźbami J.Th. Stammela (160 tys. tomów, 1.400 rękopisów i 530 wczesnodruków), muzeum, zamek Kassegg wzniesiony przez barona dra Georga Rittera von Aichinger jako zamek myśliwski i letni, który był ulubionym miejscem spotkań europejskiej arystokracji. Zamek został odrestaurowany i obecnie służy jako centrum biznesowe, konferencyjne i letnia rezydencja. Miasto okala Park Narodowy Gesäuse z bogactwem ścieżek zdrowia i rowerowych o różnych stopniach trudności. Admont to raj dla osób uprawiających przede wszystkim turystykę kwalifikowaną (survival, kajakarstwo górskie, rafting, kolarstwo górskie, wspinaczka wysokogórska). Miasto słynie również z unikalnej regionalnej kuchni, chat wiejskich pokrytych strzechą, przydrożnych kapliczek, młyna, grot, licznych jaskiń, wąwozów, ogrodu botanicznego i zoologicznego ze ścieżkami edukacyjnymi, kopalni.
W Admont mają miejsce również liczne imprezy kulturalne, z najsłynniejszych festiwalem muzycznym, który odbywa się w sierpniu wraz z dniem targowym.
Oprócz bogatej oferty kulturalnej regionu znaleźć tu można jeszcze dziewiczą naturę. Warto zaznaczyć, iż Admont z racji swojego położenia w Alpach Wapiennych to także idealne miejsce dla osób uprawiających narciarstwo, posiadające liczne wyciągi i stoki narciarskie.
Powiadom znajomego
Wyślij kartkę
Oceń zdjęcie
0pkt
kategoria
dodany
wyświetleń
komentarzy
ilość ocen
ocena
natura / turystyka
2012-11-16 23:51:26
9614
0
0
0pkt


adsens 2021-08-03
© 2006-2020 MyTube.pl | Realizacja: Rafał Nowaczuk
Croatia
Kontakt: maly_swd[małpa]o2.pl lub GG: 6498593